Патронат

 

Попередження попадання дитини в інтернат є поміщення її у патронатну сім’ю. Тобто, такі діти не потрапляють в інтернатні заклади, а перебувають в спеціально підготовленій сім'ї, де про них турбуються, забезпечують догляд і реабілітацію. При цьому пріоритетним у цій роботі є можливість повернути дитину у сім’ю. В цей час, фахівці соціальної сфери допомагають батькам створити такі умови, які сприятимуть поверненню дітей у сім’ю. Така комплексна послуга дозволить не лише вберегти дітей від влаштування в інтернатні заклади, а й зменшить їх кількість.

  1. Що таке патронат?

Патронат – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

 

Офіційне визначення послуги закріплене ст. 252-256 Сімейного кодексу України та ПОРЯДОК створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя.

 

2. Хто такий патронатний вихователь та хто ним може стати?

Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

 

Патронатним  вихователем може стати:

  • повнолітня особа;

  • громадянин України;

  • особа, яка має досвід виховання дітей;

  • особа, яка спільно з добровільним помічником пройшов (-ла) курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію;

  • особа, яка отримала згоду всіх членів своєї сім’ї на патронатне виховання;

  • особа, яка уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.

 

Окрім названих вимог, кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.

 

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

 

вверх