Марина Порошенко ознайомилася із проектом виховання дітей-сиріт «Наставництво»

- система, за якою кожна дитина, яка виховується в сирітському закладі, може отримати відповідальну турботу небайдужих людей.

Проект «Наставництво» презентував Член Палати лордів Великобританії Роберт Едмінстон, за чиєї ініціативи впроваджується і фінансується цей проект. Також у відвідуванні взяли участь дружина лорда Едмінстона Трейсі, генеральний директор центру Стів Чейз та Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

Центр працює в Україні з 2010 року і за цей час вже більше 1100 дітей отримали в особі власного Наставника - друга і помічника. Також 10 дітей у віці більше 10 років були всиновлені. За статистикою, в Києві прийняти у родину дітей віком до 3-х років мають бажання 70 сімей, дітей від 3-х до 10 років – 15 сімей, а після 10-ти - лише одна.

Лорд Едмінстон наголосив: «Це надзвичайно корисна і необхідна форма спілкування з дітьми, особливо з підлітками, які опиняються в катастрофічному становищі при переході від сиротинця до самостійного життя, залишаються самотніми, без надії на набуття родини і впевнене майбутнє. Чужих дітей не буває, доля дітей, що виховуються не в колі сім’ї, залежить як від опіки держави, так і від зрілості суспільства. Ми вчимо, даємо базу і готові допомагати у формуванні такої зрілості, аби ці діти не сприймалися тягарем, а стали повноцінними членами суспільства».

 

В ході зустрічі із лордом Едмінстоном обговорювалися питання узаконення на національному рівні наставництва для дітей-сиріт; інформаційної кампанії щодо заклику до небайдужих дорослих стати Наставниками та сприяти розповсюдженню всією територією України наставництва як ефективної форми допомоги дітям-сиротам та дітям, що не з власної волі залишились без батьківського піклування.

Пані Марина поспілкувалася з дітьми та їхніми Наставниками і з перших вуст дізналася про переваги даної форми виховання. «Я дивлюся на ваші світлі обличчя і хочу відмітити, ви дуже між собою схожі - це ознака єднання душ. Такий душевний поклик не можна купити ні за які гроші і не можна ні на що обміняти. Я бачу, що діти в надійних руках, захищені, мають правильні життєві орієнтири і приклади, а відтак і більше шансів знайти свою дорогу в цьому житті. Я рада, що познайомилася із цим підходом до виховання і впевнилася, що це справді дієва форма допомоги і турботи», - зауважила Дружина Президента, звертаючись до присутніх.

Джерело: сайт Адміністрації Президента

вверх